2022-07-05

Jaki bidon do szkoły – 3 piękne produkty Contigo

Ile wody dziennie powinny pić dzieci? Instytut Żywności i Żywienia będący częścią Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego podaje, że przedszkolaki (4-6 lat) muszą spożywać do 1 700 ml płynu, a dzieci wczesnoszkolne (7-9 lat) – nawet do 1 900 ml płynu. Dlatego też gdy zostawiamy naszą pociechę w szkole czy przedszkolu, koniecznie dajmy jej bidon ze słomką dla dziecka.

Jeśli będzie to produkt odpowiednio wygodny w użyciu oraz dopasowany nadrukiem do tego, co nasz malec lubi, jest duże prawdopodobieństwo że będzie z niego bardzo chętnie korzystał zapewniając odpowiednie nawodnienie swojemu organizmowi. Poniżej prezentujemy trzy modele omawianych produktów, które nie tylko są śliczne, ale mają również doskonałe parametry techniczne.

Butelka na wodę dla dziecka Contigo Gizmo Flip

Jej pojemność to 414 ml, czyli praktycznie tyle, co dwie przeciętne szklanki wody. Na w pełni szczelnej nakrętce umieszczono tu praktyczny, silikonowy ustnik zakończony u dołu rurką, chowany do wnętrza nakrętki za pomocą systemu Autospout. Plusy tego rozwiązania to między innymi:

 • wygodne picie wymagające tylko lekkiego zassania ustnika;

 • ochrona przed rozlaniem płynu, nawet jeśli butelka na wodę dla dzieci zostanie odwrócona do góry nogami;

 • łatwe otwieranie i zamykanie przy użyciu jednej ręki;

 • ochrona przed zabrudzeniem ustnika gdy ten jest schowany do nakrętki.

Contigo Gizmo Flip po zamknięciu jest w 100% szczelny, więc możesz bez obaw możesz go wrzucić do dziecięcego tornistra.

Jeśli chodzi o materiał, omawiany produkt wykonany jest z bezpiecznego dla najmłodszych, wolnego od BPA tworzywa sztucznego. Na jego zewnętrzną część naniesiono różnorodne wzory: ptaki, gitary, kotki, superbohaterów czy dinozaury. Łącznie marka oferuje aż 9 radosnych wersji omawianego produktu.

Bidon dla dziewczynki do szkoły Contigo Easy Clean

Twoja córeczka uwielbia świat zwierząt morskich i lądowych? A może to raczej wasz synek jest miłośnikiem koni, dinozaurów lub rekinów? Tak naprawdę to nie ma znaczenia. Bidony dla dzieci do szkoły Contigo Easy Clean są bowiem dedykowane absolutnie wszystkim szkrabom. One również, podobnie jak modele Gizmo Flip, wyposażone są w nakrętkę z systemem Autospout. Plusem w tym wypadku jest jednak to, że rozkłada się ona na więcej części, co pozwala na jeszcze dokładniejsze czyszczenie produktu w zlewie lub zmywarce.

Ważne parametry techniczne Easy Cleana to także:

 • pojemność: 420 ml

 • materiał: tworzywo sztuczne wolne od BPA

 • możliwość mycia w zmywarce

 • zabezpieczenie przed przeciekaniem i rozlaniem

 • uchwyt do przenoszenia butelki

>Nie powiedzieliśmy jednak jeszcze nic o słomce, którą ma ta butelka ze słomką dla dziecka. Jest ona połączona z nakrętką za pomocą specjalnego elementu, co zabezpiecza zestaw przed rozdzieleniem się podczas mycia. Oczywiście elementy można rozdzielić, ale nie stanie się to jednak przypadkowo.

Bidon dla dziecka do przedszkola Contigo Swish

Ten produkt jest produktem uniwersalnym, którego mogą spokojnie używać zarówno dorośli, jak i najmłodsi domownicy. Idealnie odnajdzie się on podczas wycieczki szkolnej, wyjścia na siłownię czy nawet rodzinnej wyprawy za miasto. Na podkreślenie zasługuje fakt, że widoczny tu bidon sportowy dla dziecka ma pojemność aż 500 ml, co pozwoli na zaspakajanie pragnienia nawet przez kilka długich godzin.

Co do technologii zamykania, w Contigo Swish znajdziemy nowoczesny system Autoseal. Czym się ona odznacza?

 • Wygodny przycisk zwalniający i zamykający blokadę ustnika.

 • Zabezpieczenie przed przypadkowym wciśnięciem klawisza.

 • Możliwość obsługiwania jedną dłonią.

 • 100% szczelności butelki.

 • Możliwość mycia w zmywarce.

Jeśli chodzi o kolorystykę, dostępne są tu cztery wersje: błękitna z różowymi elementami, różowa z jasnoniebieskimi elementami, jasnozielony z czerwonymi elementami oraz czerwony z elementami zielonymi.

Na koniec dodajmy, że każdy powyższy bidon na wodę dla dzieci to produkt, dzięki któremu możesz dbać o środowisko. Zamiast bowiem dawać maluchowi codziennie nową butelkę PET z napojem, korzystasz z produktu wielorazowego, który nie zniszczy się przez kilka lat.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 8 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-07
Great quality and all as shown in the e-shop
2023-12-11
:D


pixel